ONLINE VOTING BALLOT
Voting is open for Winfree members ONLY and will remain open until
Monday,  May 23rd at 4:00 p.m.
arrow&v
2. MOTION: 

The Personnel Committee and the Church Council recommends granting Jimmy Doan a sabbatical period of eleven consecutive weeks of leave with full pay and benefits. The dates for the sabbatical shall be 05/24/2022 to 08/07/2022

arrow&v
3. MOTION: 

Foundation For the Future This new committee recommends the approval of the following to serve as listed below. Terms will be as listed:

• Dee Slaughter term to end 12/31/2024

• Aida Thomas term to end 12/31/2024

• Carolyn Clements term to end 12/31/2023

• Ben Sillmon term to end 12/31/2023

• Lance Mason term to end 12/31/2022

• Michelle Leitch term to end 12/31/2022

arrow&v
4. MOTION: 

Nominating recommends the approval of the following nominations for approval.

  • Betsy Harris – Special Receptions term to end 12/31/2024

  • Shirley Rudin – Special Receptions term to end 12/31/2024

  • Robin Jenkins – Weekday Preschool term to end 12/31/2024

  • Jason Sigler – Weekday Preschool term to end 12/31/2024 

arrow&v
5. MOTION: 
The Deacons recommend the approval of Doug Garrett to serve a 3-year term as a deacon ending 12/24 (Note this motion will correct the action from our January meeting where we mistakenly approved Doug Godfrey) 
arrow&v

Thank you! Your ballot has been received.